BAĞIŞ YAP
Kurşun Kalem
Değişim Emek İster
Emek Dünyayı Değiştirir
Kurşun Kalem
Gelecek Gençlerin
Gençler İse Öğretmenlerin Eseridir (Atatürk)
Kurşun Kalem
Dünyada Her Şeye Değer Biçilebilir Ama
Öğretmenin Eserine Değer Biçilemez, Çünkü Onun Eseri Her Şeydir. (Socrates )
Kurşun Kalem
Kurşun Kalem
İlkeler
İlkeler
Meraklı ve Araştırmacı Öğrenciler
Sorgulayan bir nesil gerek bize, milletimize; araştıran, sınır tanımayan, cevap arayan.Bir soru düştü mü zihne cevabı bulana kadar çalışır.

Çağdaş, düşünen, araştıran, merakla bakan, hayal kuran, idealleri olan bir insan için yola çıktık. Bu insan da kendisi gibi insanlar yetiştirmesini hayal ettik.
İlkeler
Toplumda Fark Yaratmak
Fark nerede başlar hiç düşündünüz mü ? Kendi içinize bakabilme cesaretinde.

O öğretmen ki; farkında olan, eğitimde sorgulama, sorgulatma ve araştırmacı yönüyle sıradanlığı bozan.

Kurşun Kalem Eğitim Vakfı

fark yaratacak öğretmen adaylarının destekçisidir.

Deniz Yıldızının Hikayesini bilirsiniz. Çocuk,kıyıya vuran deniz yıldızlarını alır ve denize geri atar,oradan geçmekte olan adam çocuğa sorar; " Ne yapıyorsun ? Hepsini atamazsın ya" der . Çocuk adama döner: "Olsun, Birini bile kurtarsam yeter" der.
İlkeler
Kültür ve Sanat İle İç İçe Olmak
Arkeoloji, Sinema, Konser, Müze, Gezi, Kitap, Şiir, Dinleti, Opera, Bale, Konferans ve sayamadığımız pek çoğu... Kurşun Kalem Eğitim Vakfı olarak, kültür ve sanatın her dalında bursiyerlerimizin gelişmesini önemsiyor ve destekliyoruz. Bu kapsamda projeler oluşturarak bursiyerlerimizin kendilerini geliştirmelerine olanak sağlıyoruz.

Bazen 8500 yıl önceye ait bir yerleşimde tarihi hissederken, bazen çingene kızının aşk tınılı aryasını dinlerken, bazen tozlu bir sahnedeki usta oyuncuyu alkışlarken, bazen siyah beyaz kadrajda zaman yolculuğuna çıkarken, bazen bir resmin renklerinde kaybolurken…

Kurşun Kalem Eğitim Vakfı

kültür ve sanatı her dalında önemseyen ve destekleyendir.
İlkeler
Vatanseverlik
Bir ülke düşünün okulu, öğreteni, eğiteni olmayan bilgiden yoksun. Karanlığın içinde kaybolmuş.Bir adam düşünün sonra; zekasıyla çığır açan, fark yaratan, devrim yapan, idealleri olan, ulus kuran, okul açan, çok okuyan ve okutan, kara tahtanın ilk öğreteni başöğretmenim ATAM.

Ve demiştir ki;

"Milleti kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet henüz bir millet adını alma yeteneği kaznamamıştır."

Bize öğretmen olduğu için, millet olmamıza olanak sağladığı için, vatanı kurup armağan ettiği için, öğretmenlerimizin değerini anlamamızda yol gösterici olduğu için minnettarız. Atatürk ilkelerini özümseyip, onun çizgisinde ilerleyerek öğretmen adaylarımızı desteklemekteyiz.
Etkin Ve Sürdürülebiliriz
75%Genel BağışToplumun yararını gözeterek. toplumdan alınan güçle topluma hizmet ediyoruz. Dürüst, adil, saygılı, güvenilir, sorumluluk sahibi ve hesap verebiliriz. Bu nitelikleri program yürütme, yönetişim, insan kaynakları, para yönetimi, kaynak oluşturma gibi sahalarda aynı düzeyde ahlaki ve saydam biçimde uyguluyoruz.
89%Vakıf Gider Düşüklüğü OranıSTK' lar için pazar kavramı; tanımlanmış misyonlarına uygun faaliyet yaptıkları ve yapabilecekleri alanlardır. Bu alanlar ulusal sınırların içinde olabileceği gibi uluslararasıboyutta da olabilir.
50%Finansal KaynaklarTSTK’ ların devlet desteği ve/veya uluslararası destek alması konusunda önyargılıolunmamalı, finans kaynaklarışeffaf olmak kaydıyla koşullara göre değerlendirme yapılmalıdır. Uluslararası ilişkiler boyutuna ise daha çok önem verilmelidir.
78%Sürekli Öğrenme ve GelişimBaşarının bir kâr marjı ya da stok değeri bağlamında ölçülmemesi; kilit iş görenlerin yönetim becerilerine göre seçilmemesi genellikle toplumda bilinen kişilerin bu işlevi üstlenmeleri; örgütün müşterilerini, müşteri tatminini bu tür örgütleri yönetim açısından farklılaştırmaktadır
Yazının Devamı
“KURŞUN KALEM EĞİTİM VAKFI OLARAK BAĞIŞÇI HAKLARI BEYANNAMESİNİ KABUL ETTİĞİMİZİ BİLDİRİRİZ”
Sunay Akın Avexdv1lKN8
Tüm Videolar
KURŞUN KALEM EĞİTİM VAKFI İÇİN
ÜNLÜLER NE DEDİ?
BAHTİYAR ENGİN
Eğitim fakültelerinde okuyan, gelecekte öğretmen olacak olan öğrencileri destekleyen, onları doğru ve iyi olarak eğiten, çağdaş bir gelecek için çabalayan Kurşun Kalem Eğitim Vakfı'nı tanımak bir ayrıcalık. 

Çocuklarımızın ve geleceğimizin kime emanet edildiğini gördüğümüz bir vakıf. Onlara teşekkürlerimi sunuyor ve desteklerinizi bekliyorum.
EMRE KINAY
Laik, demokratik, çağdaş bir eğitim için Kurşun Kalem Eğitim Vakfı'nın yanında olun. Önceliği kız çocukları olan gelecek nesilleri doğru, düzgün ve iyi bireyler yetiştiren vakfa desteklerinizi bekliyorum.
LEMAN SAM
Atatürk'ün açtığı yolu ilerlemek isteyen bütün öğretmen adaylarına destek çıkan Kurşun Kalem Eğitim Vakfı'nı tanıdığım için çok mutluyum. Bu yolu ilerletmek için sizlerden destek istiyorum.
NİLGÜN BELGÜN
Öğretimin kaliteli olması donanımlı öğretmenlerden geçer. Bunun farkında olan Kurşun Kalem eğitim Vakfı Atatürk ilkelerine bağlı çizgisinden ayrılmayarak geleceğimizn öğretmenlerine destek olmaktadır.
SUNAY AKIN
Türkiye Cumhuriyeti'ni geleceği aydınlığa doğru giden bir ülke olarak hazırlamak istiyorsanız bir tek kaptana ihtiyacınız var, bir tek lidere ihtiyacınız var. Öğretmen!
Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli mekanı öğretmenler odasıdır. Asıl cephe orasıdır. Öğretmen cephede cehalete karşı savaşan insan demektir. Kurşun Kalem Eğitim Vakfı'nın yaptığı bizzat cepheye mühimmat taşımaktır.

Aydınlanmanın, özgürlüğün, demokrasinin ışığını cepheye karanlığa taşımaktır.Kurşun Kalem Eğitim Vakfı'nın bütün çalışmalarını saygıyla karşılıyorum ve aydınlığı isteyen herkesin destek olacağına inanıyorum.


ÖĞRENCİLERİMİZ VE MEZUNLARIMIZ
Değerlerinin farkında ve kendi olabilen, samimi ve şeffaf olmayı benimseyen, karşılıklı, içten, sevgi ve saygıyla iletişim kuran
kıymetli bursiyerlerimizin görüşlerini önemsiyoruz.
Tüm Yazılar
Sitemizdeki hizmetlerimizi daha etkin bir şekilde sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Veri Politikası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Kabul Ediyorum